بالا گرد

دام دام

گاه نوشته‌های امیرپویا آقاصادقی

اینجا خاطرات تمام میشود؟

نویسنده:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲
·
با موضوع دانشگاه

جشن فارغ التحصیلی هرچند برای یک ورودی دیگر باشد و هرچند هنوز به صورت رسمی فارغ نشده باشی یک جورهایی با همه شادی هایش غم انگیز است. وقتی یک دوره چند ساله از زندگی ات با خنده های دوستان مهر باطل شد میخورد و وقتی که باید از یک عالمه خاطره کم کم فاصله بگیری و جای دیگری بروی. وقتی این سوال بزرگ مطرح است که دوستان چندین و چند ساله ات آیا دگر بار خواهی دید؟ چه قدر؟ کجا؟ چند وقت یکبار؟ آیا رسم روزگار کی شمارا به هم خواهد رساند؟ …

هنوز دفاع نکردم، هنوز باید لااقل چند باری به علم و صنعت بروم ولی خوب امروز را دوست دارم پایان تحصیلم در علم و صنعت بدانم. علم و صنعت جای خوبی نبود، راحت نبود، مشکلات داشت و سختی های فراوان. ساعت های طولانی ترافیک رسالت را داشت، گشت ارشاد داشت، حراست خشن داشت، بی نظمی داشت، زور داشت و هزار درد داشت انقدر درد داشت که یکی از همکلاسی های سابق محل تحصیلش را در فیس بوک آشویتس زده است، ولی با همه بدی هایش شیرین بود.

کودکی که در هجده سالگی آمد علم و صنعت امروز دارد در بیست و چهار سالگی از آن می رود، البته یک سال تاخیر که یادگار سال اول ورود است و رویاپردازی های کودکانه برای ساختن شاید کشوری بهتر. امروز کمرم شاید در علم و صنعت خم شده باشد اما خوب کوله بار از تجربه را بر پشت میبرم. کوله باری که شاید اگر چند سال زودتر و یا چند سال دیرتر به دنیا آمده بودم امروز نداشتمش. کوله باری که بی شک تا آخرین روز زندگی به کار می اید.

علم و صنعت دارد تمام میشود و در این پنج  سال کار نبوده است که نکرده باشم. برگزاری جلسه و سمینار و اردو و هزار داستان دیگر، در آوردن نشریه، عضویت در شورای صنفی، درس خواندن، تفریح کردن و گاهی هم گریه کردن. دوره دانشجویی ام ازین پربارتر جایی نداشت که بشود. تجربه هایی را که شاید هرکس یکی از آنها را فقط در طول تحصیلش داشته باشد من همه را باهم دارم. ولی خوب بازهم تمام شدنش سخت است.

من با تمام وجود و در اعماق وجود از دانشگاه علم و صنعت ایران متنفرم و از ته قلب و تمام قلب دوستش دارم. حتی یک لحظه دیگر نمی توانم تحملش کنم و حتی یک لحظه نمیخواهم ترکش کنم. بغض پایان سکوت است

بگذریم،من هرگز تمام کردن نوشته را خوب یاد نگرفته ام.

دام دام را با دیگران قسمت کنید

یک نظر»


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *